SK - Slovenská CZ - Česká EN - Anglická PL - Polská RO - Rumunská RU - Ruská TR - Turecká UA - Ukrajinská
SK - Slovenská
  • CZ - Česká
  • EN - Anglická
  • PL - Polská
  • RO - Rumunská
  • RU - Ruská
  • TR - Turecká
  • UA - Ukrajinská

Podnikateľom roka 2013 sa za Juhomoravský kraj stal riaditeľ spoločnosti Bioveta a. s. Libor Bittner

Hlavná stránka Novinky Aktuality Podnikateľom roka 2013 sa za Juhomoravský kraj stal riaditeľ spoločnosti Bioveta a. s. Libor Bittner

3.4.2014

Podnikateľom roka 2013 sa za Juhomoravský kraj stal riaditeľ spoločnosti Bioveta a. s. Libor Bittner EY Podnikateľ roka je najprestížnejšia svetová súťaž podnikateľov, ktorá vzdáva hold výnimočným osobnostiam. Jej cieľom je ukázať verejnosti vynikajúce osobné príklady na poli podnikania, ktoré môžu byť vzorom pre mladých, začínajúcich podnikateľov. Súťaž EY Podnikateľ roka je koncipovaná ako medzinárodná, preto sú kritériá, podľa ktorých sú posudzovaní jednotliví účastníci, v každej krajine porovnateľné. V súčasnej dobe sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu pravidelne vyhlasuje takmer v 60 krajinách na šiestich kontinentoch.

Ešte ako študent prevádzkovo ekonomickej fakulty vyhral Bittner konkurz na ekonomického námestníka vo firme Bioveta. To bolo v roku 1991. Pre začiatok dostal u tradičného výrobcu liečiv a biopreparátov pre zvieratá na starosť jeho privatizáciu. Tento rok spolu so svojimi tromi spoločníkmi očakáva tržby okolo miliardy a zisk okolo 200 miliónov. Ako sa zo zaostalého predrevolučného podniku stala dravá kapitalistická firma? Bittner na začiatku rozhodol, že jediná cesta, ako uspieť, je vyňať z portfólia výrobkov Biovety tie, s ktorými nemožno v budúcnosti uspieť, a vyvinúť nové, ktoré budú mať potenciál stať sa lídrom na trhu, takže výrazne obmedzil výrobu. Ukázalo sa, že sa firme podarilo vsadiť na tie správne. Trhákom sa stal napríklad preparát, ktorý vyzerá ako Fidorka. Ale nenechajte sa pomýliť, je to vakcína proti besnote líšok.

Zdroj: FORBES, březen 2014Sdílet: tw.png, 637B fb3.png, 512B gg.png, 716B in.png, 595B